Агроволокно в Харкові та Україні: у рулонах, пакетах та на метраж
Рослини, які вкрили агроволокном, не потребують постійного нагляду. У продажу найчастіше зустрічається чорний та білий спанбонд щільністю 17-60 г/м2. Купити матеріал оптом та в роздріб в Україні можна в пакетах, рулонах та на метраж.
Найбільш популярні розміри — ширина 1,6 або 3,2 м, довжина 10 м і більше (до 1500 м). Для невеликих ділянок підходять рулони по 10 м. Якщо площі великі, купують рулони довжиною 500 м і шириною 3,2 м.
Товар з агромагазину "Мудрий Дачник" доставляємо в Київ, Одесу, Запоріжжя, Дніпро, Харків та інші міста країни. Популярністю користується польське агроволокно Greentex, Преміум Агро, українське від виробників Farmer та Агрін.
Недорога ціна за високої якості: агроволокно для дачника та фермера
Агроволокно спочатку призначалося для заміни поліетиленової плівки під час влаштування парників. Легкий і недорогий нетканий матеріал упорався із завданням. У парнику виходить сприятливий мікроклімат, коли з'являються дружні сходи, а рослини розвиваються правильно.
Матеріал виготовляють із поліпропілену з додаванням стабілізаторів. Полімер нейтральний до навколишнього середовища, не виділяє токсини, які вбираються ґрунтом та рослинами. УФ-стабілізатори у складі полотна оберігають його від руйнування ультрафіолетовими променями, чим продовжують термін служби.
Переваги агроволокна:
- Необхідна вологість.
- Безперешкодна циркуляція повітря.
- Проникнення сонячних променів.
- Захист посадок від комах та птахів.
- Захист культури від перегріву.
- Проникнення води та рідких добрив.
- Запобігання зайвому випаровуванню води.
Ці властивості створюють сприятливий мікроклімат для отримання врожаїв на 2-3 тижні раніше. Однорідну структуру агроволокна обробляють таким чином, що вона захищає рослини від зайвого ультрафіолету.
Види агроволокна
Агроволокно широко використовують дачники та фермери, застосовують спанбонд і для теплиць. Залежно від призначення купують матеріал:
- Укривний білий.
- Чорний і чорно-білий мульчуючий.
БІЛЕ АГРОВОЛОКНО
Такий спанбонд пропустить 65% світла. Міцну тканину використовують не тільки для укриття ґрунту, але й для влаштування парників. Агроволокно прикріплюють до землі спеціальними кілочками, дошками, цеглою чи іншими пристроями.
Білим агроволокном вкривають овочеві та ягідні грядки, гряди після висіву насіння у відкритий ґрунт. Також використовують для влаштування складних парників із застосуванням пластикових дуг. Зі спанбонду шиють ковпаки-мішки для укриття кущів та молодих дерев на зиму.
Біле агрополотно випускають щільністю 17, 19, 23, 30, 40 та 50 г/м2. При виборі враховують вид культури, для якої купується матеріал – для полуниці, огірків, помідорів, винограду, лохини.
Біле агроволокно щільністю 30 г/м2, міцне на розрив, утримує вологу ув ґрунті та захищає від заморозків до -5°С, оберігає від граду та птахів.
ЧОРНЕ АГРОВОЛОКНО
Чорний спанбонд частіше застосовують як мульчуючий засіб. Агроволокном накривають копану та удобрену гряду. Краї тканини притискають до землі дошками або кріплять шпильками. На полотні планують місця посадки та роблять хрестоподібні надрізи. Сюди садять молоді рослини.
Часто такий спосіб використовують при посадці полуниці та суниці, при цьому досягають наступних цілей:
- Скорочення кількості поливів, оскільки вода не випаровується, а ґрунт не пересихає.
- Виключення прополювання, оскільки трава не пробивається крізь чорний матеріал, грядки залишаються чистими від бур'янів.
- Чистота ягід. Плоди не контактують із ґрунтом і навіть під час сильних дощів не гниють.
- Суниця не ушкоджується слимаками та іншими ґрунтовими шкідниками.
Чорний спанбонд використовують і для вирощування овочів. Восени прибирають рослини, що відплодоносили, а матеріал очищають, скочують у рулон, прибирають у сарай до наступного сезону. Або залишають на грядці, але тоді термін служби спанбонду зменшується.
ЧОРНО-БІЛЕ АГРОВОЛОКНО
Чорно-білий спанбонд – доопрацьована версія чорного агроволокна. Його використовують, щоб мульчувати ґрунт, укладають на ґрунт світлою стороною вгору. Чорна сторона не пропускає світло, а біла не дає ґрунту перегріватися. Таке полотно використовують і у ландшафтному дизайні. Матеріал підкладають під світлу мармурову крихту.
Як вибрати агроволокно
Вибирають агроволокно за кольором та щільністю. Чим нижчий останній показник, тим легший і тонший матеріал. Найтонше агроволокно щільністю 17 г/м2. Їм накривають ґрунт після посіву насіння або посадки розсади. Воно пропускає 80% сонячних променів. А матеріал із щільністю 60 г/м2 пропустить 65% світла.
Спанбонд щільністю 30 та 40 г/м2 більш щільний та важкий. Його застосовують і для укриття грядок, і для влаштування тунельних парників. Таке полотно добре захищає від морозів.
Для легких районів підійде спанбонд щільністю 60 г/м2. Матеріал стійко переносить мороз до -10°C. Через свою міцність підходить для саду та парників. В умовах малосніжної зими використовують для укриття поля замість снігового покриву.
Фермери купують чорний спанбонд із перфорацією для високої швидкості весняних робіт. Отвори діаметром 8 см розташовують у 2-3 ряди вздовж центральної осі полотна на відстані 40 см один від одного. Такий інтервал використовують при посадці суниці, полуниці, томатів, огірків та інших рослин.
В основі перфорованих полотен спанбонд густиною 50-60 г/м2. Компанія Agreen пропонує чорно-біле агроволокно із перфорацією щільністю 50 г/м2. Таке полотно прискорює роботу та створює естетичний вигляд із рівних чистих грядок.
Нетканий матеріал коштує недорого, близько 50 центів за 1 м2. Вартість залежить від щільності, але якщо врахувати, що спанбонд прослужить 3-4 сезони, витрачені гроші не видадуться надмірними.