Приготування 10 кг сипучих препаратів ЕМ-бокаші своїми руками
Нам знадобляться:
- Концентрат ЕМ – 35 мл.
- Суміш патоки – 35 мл.
- Вода без хлору – 3,5 л.
- Пшеничні висівки – 10 кг.
Процес приготування:
- Патоку заливають невеликою кількістю окропу, розмішують, домагаючись повного розчинення. Доливають теплу воду, доводячи до потрібної температури та об'єму.
- Туди ж наливають концентрат ЕМ, перемішують.
- Невеликими порціями по 0,5-1 л отриманий розчин додають до висівок. При цьому перемішують і стежать за рівномірним змочуванням об'єму висівок.
- Оброблений матеріал укладають в ємності, утрамбовують, щільно закривають кришкою. Після цього відправляють на ферментацію за температури до 35°C.
При 30-35 ° маса ферментується протягом місяця. Якщо температура 20-30 ° C, процес триває 60 днів.
Вологі бокаші, приготовані своїми руками, швидко псуються. Їх використовують упродовж 2-3 днів. Щоб вони зберігалися довше, їх висушують у будь-який доступний спосіб без потрапляння прямих сонячних променів. При цьому не допускають запрівання та залежання.
Приготування рідкого препарату Емочек
Нам знадобляться в об'ємних частках:
- Концентрат ЕМ — 3%.
- Суміш патоки — 3%.
- Вода без хлору — 94%.
Патока важча за воду в 1,3-1,4 раза. Тому відміряють не масу інгредієнтів, а об'єм. Для приготування застосовують ферментатор — ємність для приготування та дозрівання розчину. Він повинен бути більшого розміру, ніж об'єм препарату. Ферментатор із харчового пластику з кришкою обладнують пристроєм для підтримки необхідної температури.
Приготування розчину у ферментаторі:
- Патоку заливають невеликою кількістю окропу, повністю розчиняють помішуванням.
- Солодку суміш переносять у ферментатор, доливають водою до потрібного об'єму, доводять до рекомендованої температури.
- Вносять у суміш концентрат, розмішують, накривають кришкою.
Перші дні з початку активації суміш вирує, виділяється вуглекислий газ. Його стравлюють, щодня піднімаючи кришку.
Після 10 дня суміш зливають, проціджують, відокремлюючи залишки живильної суміші. Після цього масу розливають у пластикові контейнери із герметичними кришками. Наливають розчин під саму шийку.
Кислотність приготовленого препарату має становити не вище 3,5 рН. Зберігають наповнені контейнери за температури 5-20°C не довше пів року.