Для чого потрібні фітолампи для рослин?
Для розуміння необхідності освітлення рослин, потрібно усвідомити суть процесу фотосинтезу. Коротко його можна охарактеризувати як синтез органічних речовин з неорганічних елементів за допомогою енергії світла. Процес відбувається в спеціальних органелах зелених листків - хлоропластах.
Для синтезу необхідні вуглекислий газ і вода. Вода надходить в хлоропласти через судина з корінної системи, а вуглекислий газ поглинається зеленими листями через стомати. Процес утворення органічних речовин (головним чином, глюкози) відбувається з поглинанням енергії фотонів сонячних променів. Під час цього процесу виділяється кисень в навколишню атмосферу.
При скороченні тривалості світлового періоду настають неблагоприятні умови для фотосинтезу. Це призводить до зменшення синтезу поживних речовин і порушень у рості рослин. У пошуках світла стебла витягуються, стають тоншими, бліднуть; цвітіння і зав'язь плодів погіршуються, корінна система замерзає.
Щоб запобігти такому сценарію, для освітлення використовується фітолампа для рослин. Під впливом променів різних спектрів в рослинах відбуваються процеси фотоморфогенезу: зріст коренів, проростання насіння, цвітіння, дозрівання плодів.
Види фітоламп
Фітолампи - джерела світла, спектр випромінювання яких найбільше наближений до світла, необхідного рослинам. За типом фітолампи класифікуються на:
- Світлодіодні (LED) світильники.
- Натрієві.
- Індукційні.
- Ультрафіолетові
- Люмінесцентні.
За призначенням:
- Для розсади.
- Для кімнатних зелених рослин і квітів, наприклад, для орхідеї.
- Для теплиць.
- Для акваріумів.
Усі перераховані прилади мають переваги та недоліки. Розглянемо найпопулярніші з них - світлодіодні фітолампи.
Світлодіодні фітолампи
Оптимальний вибір освітлення для розсади та кімнатних рослин - світлодіодна лампа з функцією синього, червоного спектрів, а також з повним спектром. Остання не подразнює очі людини.
Під час вибору світлодіодної фітолампи слід звертати у першу чергу увагу на параметр PAR, який позначає фотосинтетичне активне випромінювання. Рослинам важлива не енергія фотонів, а їх кількість.
До переваг світлодіодних фітоламп відносять:
- Термін служби до 50 000 годин.
- Економне споживання енергії.
- Випромінювання в будь-якому участку спектра.
- Відсутність шкідливих речовин у колбі.
- У спектрі відсутній ультрафіолет та інфрачервоне випромінювання.
Для освітлення розсади використовують RGB LED (лед) лампи, які мають цоколь E27. RGB - від англійських слів: red - червоний, green - зелений, blue - блакитний. У таку лампу вбудований контролер для переведення її в різні режими. При наявності людей у приміщенні вибирають режим білого кольору. При їх відсутності встановлюється режим синього та червоного спектрів.
Заводи випускають світлодіодні лампи з наборів світлодіодів, які випромінюють довжини хвиль від 400 до 470 нм (синій спектр) і від 620 до 690 нм (червоний спектр).
Світлодіодна фітолампа ефективніша за звичайні лампи ДНаТ і ДНаЗ завдяки низькому споживанню електроенергії - економія до 70% порівняно з іншими лампами для підсвічування рослин; більшому терміну служби та високій світловіддачі.
Де купити якісні фітолампи для рослин і розсади?
Просто фітолампи для кімнатних рослин купити в інтернет-магазині "Мудрий Дачник". Для цього зробіть замовлення на сайті або за телефоном.