Поширені питання
📗 Що можна проростити в пророщувачі насіння?
У пророщувачах отримують наступні продукти:
- Вітграс — вітамінний напій із соку проростків пшениці
- Мікрозелень — пророщені рослини у фазі 1-2 справжніх листків і сім'ядоль. На мікрозелень пророщують насіння кропу, петрушки, салату, цибулі, кінзи. Також для цієї мети використовують амарант, капусту, злаки, буряк та ін.
- Проростки — насіння з одним випущеним корінцем. Поживний продукт, багатий вітамінами, ферментами й мікроелементами
- Траву для кішки
- Пророщене насіння для посіву.
🍎Які види пророщувачів бувають?
У побуті застосовуються такі види пророщувачів:
🌿Як вибрати пророщувач насіння і зерен? На що орієнтуватися при виборі?
Якщо потрібен бюджетний пророщувач, то заощадить гроші покупка звичайних пророщувачів — лотків і кришок. Але всі роботи доведеться виконувати вручну.
Спроутери, які працюють в автоматичному режимі, підійдуть тим, хто хоче пророщувати відразу кілька видів насіння на одному або більше рівнях.
⏩Де купити побутові пророщувачі насіння?
Різноманітні пророщувачі провідних виробників ви знайдете в інтернет-магазині «Мудрий Дачник». Розділ каталогу
Пророщувачі Насіння.
Пророщувачі для насіння і зерен та здоров'я людини
Здоровий спосіб життя і споживання свіжої, необробленої їжі — взаємопов'язані речі. Науці відомо, що молоді проростки зерна містять найбільшу кількість поживних речовин і ферментів з відомих продуктів. Їх вживання омолоджує організм, сприяє збереженню краси й здоров'я, дає прилив сил. Вегетаріанці, сироїди, люди, котрі люблять екзотичну кухню і просто охочі урізноманітнити свій раціон не можуть обійтися без проростків.
Пророщене насіння вживають як самостійну страву, додають у салати, супи та другі страви. Але найкориснішим вважається сік з проростків. Його вживання пробуджує захисні сили організму.
Пророщені зерна можна купити в магазині, але впевненості, що ви придбали свіжий продукт, немає. Завдання легко виконати, зайнявшись пророщуванням насіння в домашніх умовах. Для цього виробники пропонують широкий асортимент товарів — пророщувачів насіння й зерен.
Асортимент пророщувачів
У магазинах поширені кілька видів пристроїв:
- Прості пристосування. Сюди відносяться глиняні, порцелянові, скляні, пластикові ємності та банки. Вони доступні за ціною, але вимагають постійного промивання насіння, щоб уникнути появи слизу і цвілі.
- Спраутери. Автоматичні круглі апарати, що нагадують конструкцію з декількох каструль, поставлених одна на одну. У нижню ємність наливають воду, а у верхню насипають насіння. В середині споруди встановлена зрошувальна система. Вона качає помпою воду з нижнього лотка і змочує за допомогою зрошувача, що обертається, верхні ємності з зернами.
- Мікроферми. Системи, більші, ніж спраутер. Мають більше функцій і зазвичай прямокутну форму. Тут можна пророщувати злакові, бобові культури, а також насіння для розсади. Зрошення відбувається за допомогою генератора туману, що не дозволяє утворюватися слизу під час проростання насіння.
- Мінігороди. Агрегати схожі на невеликий парник, але без плівки. Електрична LED-підсвітка значно прискорює зростання рослин. У пристроях легко вирощувати проростки, зелень і навіть овочі. У комплекті до них часто йдуть підкладки для дрібного насіння.
В основі автоматичних пророщувачів також може лежати принцип гідропоніки.
Який пророщувач краще
Чим більше функцій має пророщувач, тим вища ціна. Обрати простіше, якщо визначитися, для чого потрібен агрегат. Якщо проростки потрібні швидко, вибрати краще автоматичну модель. А якщо ціна не влаштовує — зупиніться на пластикових або глиняних.
Якщо потрібні й проростки, й спраути (зелені пагони), то прекрасно підійде автоматичний Аеросад «Здоровья клад» або «Добросад». Це аналоги марки Tribest. Функції ті ж, а ціна в 3-4 рази менше.
Пророщувач насіння — простий пристрій, за допомогою якого ви будете цілий рік мати на своєму столі вітамінну продукцію.